1

CENGİZ HANA KÜSEN BULUT

1
Temel SAĞIROĞLU

Cengiz Han sefere çıktığı sırada bir kişi ona kudretini temsilen bir bulutun eşlik edeceğini söyler. Cengiz Han buna inanmaz. İnanmasa da sefer sırasında bir bulutun takip ettiğini fark eder. Artık Cengiz Han’ın kudretinin sembolü bu buluttur. Devamlı Cengiz Han’ı takip eden bu bulut onun kendine olan güvenini ve hırsını artırmaktadır.

Yol esnasında sefere katılan kadınların doğurmasının seferi yavaşlatacağını düşündüğünden kadınların doğumunu yasaklar. Cengiz Han’ın komutanlarından biri çok güzel bir kadın görür ve ona aşık olur. Kadın hamile kalır. Çocuğunun doğumundan sonra Cengiz Han’a bu haber ulaştırılır. Cengiz Han’ın bunu öğrenmesiyle nasıl olur da bugüne kadar haberi olmadığını askerlerine sorar. Kadın için idam kararı verilir. Ama çocuğun Babası gizli tutulur. Çünkü bu kişi ordunun en yiğit ve en sevilen komutanıdır.Bu sırada komutan çıkar gelir. Han’ın önünde dimdik bir şekilde durur ve şunu söyler.

“Düşmanımı tokatlayan Elim senindir. Kılıcımı savuran Kolum senindir. Düşmanını Gözetleyen gözüm senindir. Duyan kulağım senindir. Peşinden yürüdüğü ayaklarım senindir. Ama ruhum ve onurum çocuğumu doğuran bu kadınındır. Elsiz yaşarım. Kolsuz yaşarım. Ayaksız yaşarım. Görmeden, duymadan yaşarım. Ama onursuz yaşayamam.”
Onurlu aşkın gücünü bütün askerler görür. Komutan ve kadın Cengiz hanın emriyle idam edilir. Bir anda Cengiz Han’ın üzerindeki bulut onu terk eder. Rivayettir ki Cengiz Han çocuklarına ve torunlarına seferlerini bırakarak ana vatana döner ve ölür. Çünkü bulut da Cengiz hanın onurudur.

Değerli Arkadaşlarım;

TÜRKİYE BİRLİK PARTİSİ siyasi bir sivil toplum örgütüdür. Gücünü, örgütü temsil edenlerden ve temsil edenlere inanan halkından alır. Gücü, davasıdır. Namusu, bu yola çıkarken verilen sözdür. Onuru sadakattir.
Bu yüzden kimse ama hiç kimse TÜRKİYE BİRLİK PARTİSİNDEN büyük değildir. Görev almak kadar bu görevden ayrılmayı talep etmekte onurlu bir davranıştır. Bu nedenle HÜSEYİN POLAT arkadaşımız candır. Canandır. Yarendir. Yoldaştır. ONURLUDUR.

Parti içinde Mertçe muhalefet yapan Toplantılara katılan Muhalefetini korkusuzca dile getiren, eleştiren ve hatta yerden yere vuran arkadaşlarımda candır. Canandır. Yarendir. Yoldaştır. ONURLUDUR.
Ama sinsice aranıza girerek nifak tohumları saçan, riya ve yalanı meslek edinen, korkaklığı ve cehaleti ile zehirli akrepler gibi yer altında dolaşan, bu istifalardan ve gruptan ayrılmalardan mutluluk duyan ve bunlardan bir paye çıkarmaya çalışan zavallılara şunu hatırlatmak istiyorum.
Bir onurlu insan gider. Yerine bin onurlu insan gelir.

Bu dava yarım kalmaz.

Bu dava yolda kalmaz.

Ama biliniz ki fitne ve fesadı terk etmediğiniz sürece ONUR size hiç bir zaman misafir dahi olmaz.

Share This:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir